21 marca – Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

W Pierwszy Dzień Wiosny, 21 marca, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa.Jego symbolem są kolorowe skarpetki nie do pary, nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się te osoby.Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączamy się do akcji społecznej POWITAJ WIOSNĘ Z ZESPOŁEM DOWNA, pokazując tym samym swoje zrozumienie i akceptację. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi.Zachęcamy do założenia 21 marca (czwartek) kolorowych skarpetek, niepasujących do siebie.Życzymy wiosennego i kolorowego dnia!

Uczniowie Plympton St Mary’s C Of E Infant School w Wielkiej Brytanii świętują Dzień Zespołu Downa.
Źródło: https://www.instagram.com/worlddownsyndromeday/