Trzymaj formę

Program Trzymaj Formę realizowany jest w naszej szkole od kilku lat.


BMI

Za nami kolejne zajęcia z programu "Trzymaj Formę". Tym razem uczniowie II klasy gimnazjum poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane z zaburzeniami stanu zdrowia i rozwoju związanymi z nieprawidłowym odżywianiem się. Następnie dokonali pomiarów swojej wagi i wzrostu w celu obliczenia wskaźnika BMI pozwalającego określić czy ich waga ciała jest prawidłowa z stosunku do ich wzrostu.

SONY DSCSONY DSCSONY DSC Uczniowie zaprojektowali, a następnie wykonali piramidy zdrowego żywienia, które umieścili na tablicy informacyjnej w swojej klasie. Dzięki nim wzbogacili swoją wiedzę o to z jakich produktów skorzystać, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSCSONY DSCSONY DSC SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

no comments


Zbilansowana dieta

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa!

SONY DSCKlasa II gimnazjum w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” wzięła udział w teoretycznych zajęciach dotyczących zasad prawidłowego żywienia.  31 marca nadszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, w związku z tym uczniowie zorganizowali degustację potraw. Zostali podzieleni na grupy z których każda przygotowała swoje dania, wśród nich znalazły się: „zielone kanapeczki” z pastą z zielonego groszku,  pizza wegetariańska, kakaowe jeżyki, bułeczki z pieczarkami, kanapeczki z białym twarożkiem,  precelki z farszem, rosół z makaronem, orzeźwiający deser na bazie kefiru, mini racuszki, muszelki z kaszą gryczaną, domowy kompot owocowy, jak również koktajl z owoców leśnych. Na skosztowanie tych pysznych przekąsek mieli szansę uczniowie z pozostałych klas, jak również nauczyciele i pracownicy szkoły.

SONY DSCSONY DSC

Przed salą lekcyjną uczniowie zorganizowali również wystawę wartościowych produktów spożywczych będących podstawą do przygotowania zdrowych, a przede wszystkim urozmaiconych w składniki odżywcze potraw. Następnie cała klasa zasiadła na jadalni do biesiadowania przy suto zastawionym stole, gdzie każdy mógł przekonać się, że można jeść nie tylko smacznie, ale przede wszystkim zdrowo.

SONY DSC

Celem tych zajęć było pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety dla organizmu człowieka oraz propagowanie i wdrażanie 10 zasad prawidłowego żywienia opracowanych przez Instytut Zdrowego Żywienia w Warszawie.

SONY DSC

Wszyscy uczniowie biorący udział w niniejszych zajęciach jednogłośnie uznali, że taka forma zajęć posiada dużą wartość poznawczą, jest bardzo interesująca, a przede wszystkim bardzo smaczna 🙂

no comments