Trzecia niedziela festiwalowych prezentacji

11 grudnia obył się ostatni dzień prezentacji XX Festiwalu Teatrów. Swoja obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: sekretarz UG Cmolas pan Marian Posłuszny, proboszcz parafii Trzęsówka ks. Krzysztof Szczęch, radni gminy Cmolas: pan Andrzej Bujak i pan Krzysztof Książek, sołtys wsi Trzęsówka pan Lesław Lipczyński, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Trzęsówce pani Anna Altamer, dyrektorzy szkół: pani Agnieszka Magda, pani Dorota Terlaga, prezes KGW w Trzęsówce pani Anna Mierzejewska.

Prezentacje rozpoczęła grupa teatralna gospodarzy. W przedstawieniu pt. „Książę szuka żony” poznaliśmy perypetie młodzieńca, który w poszukiwaniu żony przemierzył wiele bajek. Koniec końców to królowa wybrała swojemu synowi żonę i co ciekawe trafiła doskonale. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Stanisława Magda i pani Jolanta Fryc. Publiczności bardzo pobadał się również występ uczniów ze Szkoły Podstawowej z Jagodnika. Panie: Aneta Gąska i Paulina Zdeb zadbały, aby przestawienie było ciekawe i z przesłaniem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przestawieniu pt. „Nie ma tego złego.” Kolejne przedstawienia bawiły publiczność humorem słownym i sytuacyjnym. Szkoła Podstawowa w Hadykówce zaprezentowała 3 przedstawienia. Pierwsze, które przygotowały panie: Monika Kosiorowska- Puk i Monika Dworak, nosiło tytuł „Słoń Trąbalski” . Było ono bardzo ciekawie zrealizowane, a aktorzy czuli się na scenie jak przysłowiowe „ryby w wodzie”. Kolejna dawkę duchowych atrakcji zapewniła grupa, która zaprezentowała spektakl pt. „W kurniku”. Chwilami trudno było nie odnieść wrażenia, że wszyscy znaleźliśmy się pośród drobiu. Przygody kurczaków zebrały gromkie brawa. Opiekunami grupy były panie: Agnieszka Magda, Lucyna Małek oraz Ewa Śliwińska. Każde kolejne przedstawienie rozbudzało apetyt na więcej i tu nie zawiedli aktorzy przedstawiający „Balladynę”. Adaptacja Słowackiego była połączeniem oryginału ze współczesnymi elementami rzeczywistości. O całość przedstawienia zadbała pani Agnieszka Magda i pani Lucyna Małek. Wszystkim aktorom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział. Na werdykt jury musimy poczekać do Gali, która odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Do zobaczenia!