Dzień Matki

25 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Trzęsówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Wzięli  w niej udział zarówno uczniowie klas młodszych, jak i klas gimnazjalnych – każdy bowiem chciał wyrazić wdzięczność swojej mamie, wdzięczność za dar życia, za trud wychowania, uśmiech, poświęcenie, za to, że jest. Słowa szczególnego powitania do wszystkich mam skierował dyrektor szkoły pan Krzysztof Wrona, a zastępca Wójta Gminy Cmolas pan Lesław Budzisz podkreślił szczególną rolę mamy w życiu każdego człowieka. Akademię poprowadzili uczniowie klasy II gimnazjum – Angelika Paryz i Michał Augustyn. Na początku wystąpili uczniowie klasy I gimnazjum, którzy – w ramach realizacji projektu edukacyjnego – przygotowali inscenizację Dziadów cz. II Adama Mickiewicza. Następnie dzieci z klas O – III szkoły podstawowej wręczyły laurkę swoim mamom w postaci wierszy i piosenek. Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie pt.”Nie taki diabeł straszny…” oraz inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”. W tańcach nowoczesnych zaprezentowały się uczennice klasy VI i I gimnazjum. Następnie uczennica Daria Posłuszna zaśpiewała piosenkę z repertuaru Eleni „Tylko w Twoich dłoniach”. Na koniec wystąpiły dziewczęta z klasy III gimnazjum w skeczu „A było tak pięknie”. Uroczystość dobiegła końca, ale pamiętajmy zawsze, że  „jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka”.

JF