Siła argumentu

Jedną z umiejętności ćwiczonych na języku polskim w klasach gimnazjalnych jest poprawne argumentowanie. Klasa III przy okazji omawiania jednej z lektur doskonaliła tę  umiejętność. Tematem dyskusji stała się postać profesora Keatinga – bohatera książki pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Niekonwencjonalne metody nauczyciela z Akademii  Weltona  spowodowały, że został on oskarżony o przyczynienie się do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w tej szkole. Uczniowie skrupulatnie przygotowywali się do omówienia tematu. Dociekali, czy słusznie profesor  został uznany za winnego nieszczęśliwego zdarzenia. Atmosfera w klasie wskazywała na duże zaangażowanie zwolenników, jak i przeciwników nauczyciela. Aby utrudnić zadanie wprowadzona została  postać samego oskarżonego, którego reprezentowali uczniowie.