Uczta na Olimpie

27 marca uczniowie klasy piątej uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego. Jako boginie i bogowie greccy gościli na Olimpie, na uczcie u Zeusa i Hery. Na samym początku dokonali autoprezentacji, zwracając uwagę na boskie atrybuty, które sami przygotowali. Po krótkiej inscenizacji wzięli udział w mitologicznych potyczkach – bogowie kontra boginie. Musieli wykazać się znajomością mitów greckich i związanych z nimi związków frazeologicznych. Większą znajomością świata bogów, herosów i ludzi wykazały się boginie. Należy też wspomnieć, że na uczcie nie brakło ambrozji, nektaru oraz przeróżnych przysmaków. Zresztą, menu opracowali sami uczniowie, biorąc pod uwagę upodobania kulinarne greckich bogów.