Marsz Niepodległości

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”

Leopold Staff

11 listopada 2023r. minęła 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się w naszej miejscowości Marsz Niepodległości. Wzięli w nim udział: mieszkańcy Trzęsówki,zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Po zbiórce przy budynku OSP nastąpił uroczysty przemarsz do kościoła pw. św. Anny. Już na miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego zaprezentowali montaż słowno – muzyczny – „Sąd nad Polską”. Przypomnieli ważne wydarzenia i postacie z historii naszego kraju, przybliżyli okoliczności utraty przez Polskę niepodległości i jej odzyskania. Po uroczystej mszy świętej wszyscy uczestniczący w obchodach tego święta odśpiewali hymn Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”.
Wspólne świętowanie zakończyło się poczęstunkiem.