„Historia mówi przez pokolenia”

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 4 i 5 października 2023 r. w G2A Arena w Jasionce Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zorganizował Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej. Było to niesamowite wydarzenie, w którym uczestniczyli uczniowie starszych klas naszej szkoły. Podczas Kongresu udaliśmy się w niesamowity świat historii poprzez debaty historyczne, konferencje, wystawy multimedialne, rekonstrukcje historyczne, warsztaty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczniowie pokonali drogę od archiwaliów, przez ciekawe kino do strefy nowych technologii. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem „historii w pigułce” przekazanej nam w tak ciekawy i oryginalny sposób.Zwieńczeniem naszej eskapady była wizyta w pizzerii GUSTO. To był naprawdę miło spędzony czas.

zapraszamy do galerii 😀