,,Nie pal proszę”

Nasza szkoła bierze udział w akcji antypapierosowej pt. ,,Nie pal proszę”. Polega ona na pokazaniu, jak bardzo palenie jest szkodliwe i niebezpieczne. Uczniowie angażują się w akcję poprzez tworzenie plakatów, prezentacji czy quizów zniechęcających do palenia. Szczególne zaangażowanie okazała klasa 8, która jako najstarsza, chce dać młodszym kolegom dobry przykład. Na łączonej lekcji klasy 7 i 8 została przedstawiona prezentacja, która dała wiele do zrozumienia i skłoniła uczniów do przemyśleń. Została ona wykonana przez uczennicę klasy 8 – Klaudię Maciąg, Aby utrwalić swoją wiedzę młodzież sprawdziła się w quizie przygotowanym przez ucznia klasy 8 – Dawida Guźdę.
Każdy chętnie opowiadał na zadawane pytania, tym samym poszerzając swoją wiedzę o nowe informacje.
 

H. Misiak