Powiatowy Konkurs Historyczny „Bohaterowie tamtych dni”

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. rokrocznie organizuje Powiatowy Sejmik Uczniowski, któremu towarzyszy konkurs o tematyce historycznej. W tym roku uczniowie po raz XIV spotkali się, żeby posłuchać żywych lekcji historii oraz zaprezentować swoje prace. Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Franciszka Batorego, żołnierza Armii Krajowej. Następnie rozpoczęły się prezentacje. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowali ponad 40 prac o lokalnych bohaterach.

Szkołę Podstawową im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce godnie reprezentowały uczennice klasy VIII: Zofia Micek, Emilia Muchowska, Wiktoria Bąba, Julia Urban, Milena Magda i Aleksandra Kuna.

Jurorów zachwyciła praca Mileny, która zdobyła I miejsce. Zdecydowała się opowiedzieć o życiu swojej babci, szczególnie jej działalności w KSM. Wyróżnienie zdobyła również Ola, która zaprezentowała walkę swojego pradziadka Franciszka Letniowskiego u boku gen. Andersa. Jury doceniło pomysł i wkład pracy dziewcząt. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziewczęta do konkursu przygotowała Magdalena Szpyt, pedagog.