„Fantastyczne zwierzęta” Justyny Zielińskiej na ogólnopolskiej wystawie w Legnicy

Po raz drugi rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Szkic ma moc” organizowany przez Legnickie Centrum Kultury. Jest nową formą towarzyszącą istniejącemu od 30 lat konkursowi o nagrodę im. Andrzeja Waligórskiego, który ma rangę światową pt. „Satyrykon”.

W konkursie „Szkic ma moc” wzięła udział uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Trzęsówce, Justyna Zielińska, której prace spodobały się na tyle, że wystawiono je wraz z innymi najlepszymi na pokonkursowej wystawie. Jury po obejrzeniu 220 szkicowników postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 38 wybranych.

Konkurs jest adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Polega na nadesłaniu cyklu prac prezentujących wybraną tematykę. Prace mają tworzyć szkicownik, zwartą konstrukcję. W tym roku na konkurs wpłynęło kilkaset prac, które oceniali dziennikarze i artyści plastycy.

Wśród nich znalazł się cykl rysunków uczennicy klasy VIII z naszej szkoły. Pierwsze miejsca premiowano wysokimi nagrodami pieniężnymi. Mimo, że prace Justyny nie zostały wyróżnione nagrodą, to zakwalifikowały się na ogólnopolską wystawę, która jest zwieńczeniem konkursu. Można ją podziwiać wraz z innymi pracami młodych artystów w Centrum Kultury w Legnicy.

Justyna od lat rysuje i doskonali swój warsztat pracy. Jest wytrwała i konsekwentna w szlifowaniu swojego talentu. Przyszłość również planuje związać z plastyką. Przykład Justyny pokazuje, że warto wierzyć w marzenia i za nimi podążać niezależnie od tego czy mieszkamy w Warszawie, czy w Trzęsówce.
Na zdjęciu z wystawy prace Justyny to te szkicowane ołówkiem. Poniżej zachęcam do obejrzenia kilku najnowszych prac naszej zdolnej uczennicy. Gratuluję Justynie i jej rodzinie!

Magdalena Szpyt, pedagog szkolny