Witaj, majowa jutrzenko…

fot. Patrycja M. kl.IIg

W dniu 2 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody święta Konstytucji 3 Maja.
3 Maj jest ważną datą dla każdego Polaka, ponieważ ten dzień upamiętnia uchwalenie przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r.
Nasi uczniowie obchody tego święta zaczęli bardzo uroczyście. Nowo powołany poczet przy akompaniamencie hymnu państwowego dokonał uroczystego wciągnięcia flagi, a później cała społeczność szkolna przeszła na salę gimnastyczną, gdzie zostały wprowadzone sztandary i rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy gimnazjalnej pod opieka pani Stanisławy Magdy swoim występem przybliżyli informacje z historii naszego kraju, a całość urozmaicona została patriotycznymi piosenkami, refleksyjnymi wierszami oraz krótkim filmem pt. 'Animowana Historia Polski’ Tomasza Bagińskiego, który zafascynował nawet najmłodszych uczniów.

Z racji tego, że niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, uczniowie klasy szóstej pod czujnym okiem pani Henryki Misiak i pomocy pani Magdaleny Pluta-Ślusarz przygotowali inscenizację lektury pt. 'Chłopcy z placu broni’. Wszystkie występy były fantastyczne i mam nadzieje, że na długo pozostaną w naszej pamięci.

Karolina D. kl. IIg