Wiemy niemal wszystko o naszych patronach

IMG_9714W poniedziałek odbył się 2 etap konkursu wiedzy o patronie Szkoły Podstawowej Zygmuncie Nowakowskim i Janie Pawle II – patronie Gimnazjum w Zespole Szkół w Trzęsówce. Tym razem szóstka najlepszych z pierwszego etapu zmagała się z odpowiedziami ustnymi na wylosowane przez siebie pytania. W roli ekspertów, także autorów większości pytań w konkursie, uczestniczyły pani Elżbieta oraz pani Stanisława.
Pytania okazały się trudne. Po ponad 50 pytaniach i 12 rundach losowań najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili:
Magdalena z klasy III gimnazjum – I miejsce
Angelika z klasy III g – II miejsce
Michał z klasy IIIg – III miejsce
Gratulujemy. Pozostali również wykazali się znajomością obu naszych patronów.
Całości przyglądała się klasa I gimnazjum i „głośno kibicowała” swoim faworytom. Nagrody rzeczowe zostały wręczone zwycięzcom w czasie wtorkowych uroczystych obchodów dni patronów szkoły.
W przyszłym roku szkolnym jeżeli będzie więcej uczestników konkursu to zostaną utworzone osobne kategorie dla szkoły podstawowej i gimnazjum na co już zapraszamy wszystkich uczniów.