Pasowanie na ucznia

Pokaż album: Pasowanie na ucznia W czwartek 31.10.2013r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej.
W akademii uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar po czym p. dyr Krzysztof Wrona powitał wszystkich zebranych a w szczególności uczniów klasy pierwszej i ich rodziców.
Następnie starsi uczniowie zadedykowali swym młodszym kolegom wiersz pt. „Witaj pierwsza klaso”, a później „pierwszaki” pod czujnym okiem wychowawczyni przedstawiły swój program wiersze, piosenki i inscenizacje każdorazowo nagradzane gromkimi  brawami. Na zakończenie złożyły uroczyste ślubowanie „…aby być godnym miana ucznia tej szkoły…”. Po ślubowaniu pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia klasy pierwszej i życzył wszystkim wytrwałości w pracy i sukcesów w nauce. Na koniec zadedykował wszystkim zebranym słowa Jana Pawła II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”, zróbmy wszystko aby otrzymać z niego ocenę pozytywną.

Halina Rzeszutek