Święto Edukacji Narodowej

16 października 2013r. na sali widowiskowo-sportowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przybyli na nią: nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście – p. Maria Fryc, p. Maria Jachyra oraz ksiądz Prałat Tadeusz Kulig. Szczere życzenia wszystkim nauczycielom złożyli: dyrektor szkoły p. Krzysztof Wrona, rodzice oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W występie artystycznym wzięli udział uczniowie klasy V SP i II G. W żartobliwy sposób ukazali codzienne zmagania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wiersze, fraszki, inscenizacje przeplatały się z piosenkami, które – niekiedy do łez –  rozbawiały publiczność i wprawiały ją w radosny nastrój. Nie zabrakło oczywiście podziękowań za trud włożony w naukę i wychowanie wielu pokoleń naszej miejscowości oraz zapewnień, że praca ta nie pójdzie na marne. Na koniec dyrektor szkoły wyróżnił pracę wielu nauczycieli. Tym miłym akcentem uroczystość dobiegła końca.

Jolanta Fryc