Wycieczka do Rzeszowa

img_0003.jpgDnia 28 lutego 2019 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w kinie Helios, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli brytyjsko – polski film wojenny „303. Bitwa o Anglię”. Reżyser David Blair opowiedział historię Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki widzianą oczyma Jana Zumbacha (Iwan Rheon), który przedostał się przez pół Europy, aby zasiąść za sterami samolotu i walczyć z Niemcami. Widzowie mogli obejrzeć historię Dywizjonu, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w czasie bitwy o Anglię.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Fabryce Czekolady Coco de Mer, gdzie uczniowie w ramach warsztatów czekoladowych dowiedzieli się jak powstaje czekolada, jakie są jej właściwości i zastosowanie. Każdy uczestnik zrobił własną tabliczkę czekolady i ozdobił ją bakaliami. Dodatkową atrakcją było malowanie kwiatów czekoladą w trzech kolorach. Uczniowie mogli kupić słodkie upominki, a wykonaną przez siebie czekoladę , wymalowany obrazek i dyplom uczestnictwa w warsztatach – zabrać do domu na pamiątkę. Z bagażem nowych wiadomości i  doświadczeń oraz „czekoladowym’ uśmiechem uczniowie wrócili do domu.

E. Wilk