„Moje dziecko idzie do szkoły”

Klasa I zakończyła realizację Programu „Moje dziecko idzie do szkoły”.
W ramach programu realizowane były tematy: dieta dziecka, niezbędne składniki pożywienia ,zapobieganie otyłości, dbanie o zęby, prawidłowa postawa ciała, prawidłowy rozkład zajęć dziecka. Uczniowie wykonywali serię ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i kształtujących prawidłową postawę. Odbyły się zajęcia na których uczniowie zapoznali się z prawidłowym ciężarem plecaków. Prawie wszyscy mieli za ciężkie plecaki dlatego należało je wysprzątać z niepotrzebnych rzeczy, których było dość dużo. Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat prawidłowego odżywiania. Utworzyli hasło ”Stop dla słodyczy!” oraz wykonali pomysłowe prace plastyczne
o zdrowym odżywianiu. Prezentowali również jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia te były ciekawe, a uczniowie bardzo aktywni i chętni do działań. Myślę , że cel programu został zrealizowany.

Wych. M. Jemioła