Klasa teatralną sceną dla drogi krzyżowej

nnn 017.JPGW czwartek, dnia 06. 04. 2017 r., uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni, E. Wilk, na lekcji języka polskiego przedstawili inscenizację drogi krzyżowej. Drogi, którą każdy człowiek przemierza wraz z Chrystusem, która odmienia nasze serca, tak jak odmieniła życie Kwintusa i Malchusa, rzymskich żołnierzy biorących czynny udział w ukrzyżowaniu Jezusa. Dwóch ludzi o różnych charakterach połączyła męka i śmierć Chrystusa, przemieniła koleje ich życia.

Lekcja była wynikiem realizacji treści programowych oraz lekcji tzw. integracyjnych, zaś uczniowie w sposób profesjonalny odegrali swoje role; ich zaangażowanie zasługuje na pochwałę, co podkreślił pan dyrektor, Krzysztof Wrona, obecny na tej lekcji. Była ona dużym przeżyciem zarówno dla wszystkich biorących udział w inscenizacji jak i obecnych na lekcji nauczycieli. Wychowanie przez teatr nawiązuje do tradycji naszej szkoły, a uczniowie z chęcią zaangażują się w kolejne występy.

Uczniowie wcielili się w następujące role:

Gabriela Rz. – narrator             Kinga S. – Weronika
Jakub Ł. – Kwintus                  Justyna S. –  Maryja
Bartłomiej Ch. – Malchus          Karolina M. – Maria Magdalena
Piotr M. – Jezus                      Gabriela M. – żołnierz
Karol G. – Piłat, Szymon         Mateusz G. – apostoł Jan
Bartłomiej L. – żołnierz            Piotr M. – Żyd
Aleksandra M. – żołnierz         Norbert  R. – Żyd                                                          E.Wilk