Warszawa

W dniach 1-2 czerwca uczniowie klas IV-VIII odwiedzili stolicę Polski- Warszawę. Pierwszym celem podróży był PGE Narodowy, który szczególnie spodobał się naszym sportowcom. Następnie zwiedzaliśmy Warszawę pieszo, mając przy tym możliwość podziwiania z zewnątrz słynnych obiektów, m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie czy Pałacu Prezydenckiego. Kolejny dzień był równie ekscytujący i ciekawy. Na początek w Centrum Nauki Kopernik mogliśmy poczuć się jak prawdziwi naukowcy przez obserwację interesujących doświadczeń, czy samoistne ich wykonywanie. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Ostatnim zaplanowanym obiektem, był Pałac Kultury i Nauki, który był scaleniem podróży, ponieważ z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta. Było to nasze pożegnanie ze stolicą. Do domów wróciliśmy wyczerpani, ale niezmiernie zadowoleni.

Klaudia kl.8