„Niech żyje Majowa Rocznica…”


27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI przygotowali montaż słowno– muzyczny, w którym przybliżyli całej społeczności szkolnej okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej oraz jej najważniejsze postanowienia. Treści historyczne wzbogacone recytacją wierszy i pieśniami patriotycznymi były pouczającą lekcją historii. Ta wędrówka przez nasze dzieje miała na celu pomóc zrozumieć nam wszystkim, czym jest wolność. Wszyscy bowiem marzymy o tym, by świat , w którym żyjemy, był dobry i piękny. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego pod nazwą „Sejm
Wielki i Konstytucja 3 Maja”. Zwycięzcom, osobom wyróżnionym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w tym konkursie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.


J. Fryc