Wigilijne spotkanie

Dzisiaj przy wspólnym stole nakrytym białym obrusem zasiadła społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: sołtysem panem Lesławem Lipczyńskim, prezesem KGW panią Anną Mierzejewską, panią Anną Altamer- przewodniczącą Rady Rodziców oraz panem Waldemarem Zielińskim- radnym gminy Cmolas.

W uroczysty nastrój wprowadziła wszystkich pani dyrektor Małgorzata Sitko, która powitała zebranych, ale także przypomniała słowa wiersza Matki Teresy z Kalkuty pt. „Wtedy jest Boże Narodzenie”. Uczniowie z okazji tak szczególnego dnia przegotowali część artystyczną. Na scenie zaprezentowano jasełka, a całość muzycznie wzbogacił chór i występy instrumentalistów. Podczas tego spotkania wręczone zostały również nagrody w konkursie na „Najładniej udekorowaną klasę” oraz „Stroik świąteczny”. Tradycyjne potrawy, jak zwykle zresztą, smakowały wyśmienicie, a udekorowana choinka roztaczała świąteczny nastrój. Wspólne kolędowanie zakończyło ten uroczysty dzień i uczniowie obdarowani prezentami udali się do swoich domów.