Rzeźby z mydła

Uczniowie kl. V na lekcjach j. polskiego zapoznali się z lekturą „Historia żółtej ciżemki” oraz jej bohaterem, Wawrzusiem, który po wielu przygodach trafił do Krakowa, do pracowni mistrza Wita Stwosza. Tam chłopiec realizował swoje marzenie pomagając rzeźbić figury w drewnie lipowym do ołtarza „Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny” w kościele Mariackim. Uczniowie, zainspirowani talentem rzeźbiarskim bohatera, postanowili spróbować swych sił modelując w szarym mydle. W ten sposób powstały piękne rękodzieła: domek, rybki, anioł, sakiewka, dzbanek, serce, perfum Florence, ciżemka, Babcia Wierzba. Powstały piękne figurki i sam Wit Stwosz byłby dumny z takich zdolnych uczniów. Dowodem na to są zaprezentowane niżej prace.

E. Wilk