Druga niedziela XX Festiwalu Teatrów

Dnia 4 grudnia 2022 r., w święto Barbórki, na sali widowiskowo – sportowej, odbył się drugi przegląd sztuk teatralnych w ramach XX Festiwalu Teatrów. W świątecznym nastroju, wywołanym wizytą św. Mikołaja, gospodarz uroczystości, pani Małgorzata Sitko, powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych gości. Nasz Festiwal zaszczycili swoją obecnością m. in.: wicewójt gminy Cmolas – pan Lesław Budzisz, sołtys Trzęsówki – pan Lesław Lipczyński, pani Danuta Gacek – dyr. SP w Ostrowach Tuszowskich, pani Agnieszka Magda – dyr. SP w Hadykówce, pani Katarzyna Żądło – dyr. SP w Porębach Dymarskich, pani Wiesława Dudek – dyr. SP w Ostrowach Baranowskich i pan Krzysztof Wrona – emerytowany dyrektor SP w Trzęsówce. Słowa powitania pani Małgorzata skierowała również do obecnego w dzisiejszym dniu jury: pani Joanny Baran – aktorki Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie i pani Katarzyny Cesarz z Rady Powiatu Kolbuszowskiego.Z powodu zachorowań dzieci na grypę odbyły się tylko dwie prezentacje szkolne. Jako pierwsi wystąpił zespół teatralny ze szkoły w Porębach Dymarskich ze sztuką pt. „Ballada o uprzejmym rycerzu”, która pokazała jak być uprzejmym wobec siebie nawzajem. Aktorów do występu przygotowały panie: Katarzyna Żądło, Agnieszka Ozimek – Zawadzka, Weronika …Ziółkowska, Monika Frączek i Ilona Żarkowska.Następnie widzowie mogli obejrzeć spektakl grupy teatralnej „Królewna Śnieżka” ze szkoły w Cmolasie. Baśń ukazała jak może być wielka siła zazdrości i jak ważni są przyjaciele w życiu każdego z nas. Do występu uczniów przygotowały panie: Edyta Urban, Magdalena Wilk, Alina Stec i Katarzyna Lewandowska.Druga niedziela festiwalowa dobiegła końca, pani dyrektor podziękowała zebranym za udział i zaprosiła na kolejne występy już za tydzień.

E. Wilk