Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu

W dniu 10 października 2022 roku na pływalni Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbyły się 22 Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowało w tej imprezie 16 uczniów i aż sześcioro z nich wróciło z tych zawodów z medalami, dyplomami oraz nagrodami, wręczanymi przez władze samorządowe Gminy Cmolas oraz posła na sejm RP Pana Zbigniewa Chmielowca.

Rewelacyjnie spisał się w swojej kategorii wiekowej Błażej Mokrzycki, który zdobył dwa złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym. Świetnie zaprezentowali się również: Krzysztof Jachyra – srebrny medal na dystansie 25 m stylem dowolnym, Zuzanna Magda – brązowy medal na dystansie 25 m stylem dowolnym, Jeł Marcin – brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz Maksymilian Szlachetka – brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Nasi pływacy do dorobku indywidualnego dołożyli jeszcze srebrny medal w sztafecie klas 4 – 6 na dystansie 6 x 25 m stylem dowolnym. W sztafecie płynęli: Zuzanna Magda, Laura Bieleń, Jachyra Maja, Krzysztof Jachyra, Filip Oleniacz oraz Marcin Jeł.

Wszystkim medalistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Tomasz M.