Z moich rodzinnych stron…

W listopadzie 2021 r. uczennice kl. IV naszej szkoły wzięły udział w historycznym ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia” organizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce . Na konkurs zostały przesłane 4 prace:
Zabytkowy kościół pw. św. Anny pochodzący z połowy XVIII – Aleksandra Czachor
Zabytkowy kościół pw. św. Anny pochodzący z połowy XVIII – Maja Olesiak
Dwór w Trzęsówce – „Belweder”, zburzony przez Niemców w 1942 r. – Izabela Dziuba
Szkic fragmentu dworu – Karolina Maciąg
Ocenie jury podlegało 1895 prac, które prezentowały doskonały poziom artystyczny. Nagrodzono 18 osób, ale na wystawie pokonkursowej (od 14 stycznia) w Muzeum w kopalni soli będzie można zobaczyć więcej prac, które zachwyciły jury i na pewno zachwycą niejednego widza. Uczestniczkom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i przybliżenie szerszej publiczności zabytków naszej miejscowości.
Prace uczniów:

E. Wilk