Spotkanie opłatkowe

Kiedy w naszych sercach zagości na zawsze, a nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia, BÓG, POKÓJ, MIŁOŚĆ, ZGODA I PRZEBACZENIE, ŻYCZLIWOŚĆ I DOBROĆ,
wówczas w naszych sercach zagości również na stałe: SZCZĘŚCIE,
wtedy święta Bożego Narodzenia spełnią swoją rolę.
Tego życzymy sobie i wszystkim ludziom na świecie.

IMG_0536.JPGJak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej. Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły – pan Krzysztof Wrona, który jak zwykle trafnie dobranym przemówieniem wprowadził wszystkich w nieco refleksyjny i świąteczny nastrój. Następnie uczniowie klasy IV i grupa muzyczna zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „To co najważniejsze…”. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia Wigilii były przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami. Swoją prezentację młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę dla siebie. Całość ubogaciła dekoracja przygotowana na tę okoliczność oraz piękna choinka. Oczywiście nie zabrakło pod nią prezentów dla nikogo. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie życzenia oraz spożyli przygotowane przez panie kucharki wspaniałe potrawy. Przy słuchaniu kolęd i miłych rozmowach radowaliśmy się tym szczególnym dniem.

M.H. i K.P.