„Ta ostatnia niedziela…”

teatry 166.JPG Wczoraj, 7 grudnia zakończyły się prezentacje XIII Festiwalu Teatrów.

Na deskach sceny Zespołu Szkół w Trzęsówce zaprezentowały się gimnazjalne grupy teatralne. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzęsówce. Przedstawienie pt. „Sensacje XXI wieku” było wynikiem realizacji projektu gimnazjalnego. Młodzież postawiła na promocję swojej miejscowości i akcja spektaklu, który był zrealizowany w formie programu telewizyjnego, toczyła się w centrum naszej malowniczej miejscowości. Pośród bohaterów odnaleźć można było Romea i Julię, Cześnika i Rejenta, Małego Księcia, a więc znane uczniom postacie z lektur.
Również uczniowie Gimnazjum im. J.Czekanowskiego w Cmolasie postawili sięgnąć do klasyki. Kabaret „Szpila” zaprezentował ewolucję kobiecej natury w spektaklu pt. „Nie wierz nigdy kobiecie”. Całość ubarwiona znakomitymi występami wokalnymi zebrała gromkie brawa publiczności. Jako ostatnia prezentacje zamknęła grupa teatralna „Wyimaginowani” z Gimnazjum w Trzęsówce. Aktorzy w przedstawieniu „Co w studni siedzi?” ukazali zabawne perypetie Hanki i Stacha, który przez swą nieuwagę stał się zakładnikiem mieszkańca studni- Bubla.
Na niedzielnym spotkaniu z teatrem obecni byli zaproszeni goście: przedstawiciele mediów, władz lokalnych oraz … Św. Mikołaj, który zjawił się z koszem wspaniałych słodyczy. Tradycyjnie, jak to już miało miejsce na poprzednich prezentacjach, publiczność oddała głosy na jeden wybrany spektakl. O tym, kto zjednał sobie największą sympatię dowiemy się podczas Gali, na którą zapraszamy już dziś.