XX Festiwal Teatrów Trzęsówka 2022

Cyklicznym wydarzeniem w życiu mieszkańców Trzęsówki jest odbywający się od lat w Szkole Podstawowej w Trzęsówce Festiwal Teatrów. W tym roku przypadła XX jubileuszowa edycja tego wydarzenia.27 listopada 2022 r. odbyły się pierwsze prezentacje ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Baranowskich i z Trzęsówki. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Proboszcz Parafii pw. św. Anny w Trzęsówce ks.Krzysztof Szczęch, Radni Gminy Cmolas: Piotr Maciąg i Waldemar Zieliński, Dyrektor SOK w Cmolasie Edyta Kus-Mokrzycka oraz poprzedni Dyrektor Szkoły Krzysztof Wrona.W tym roku w Jury konkursowym zasiedli aktorzy z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Joanna Baran i Mateusz Marczydło oraz Katarzyna Cesarz Radna Powiatu i Kustosz Muzeum im. ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Zaprezentowany repertuar bardzo podobał się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa i owacje. Kolejna niedziela festiwalowa już za tydzień – 4 grudnia o godzinie 13.00.