WYCIECZKA SZKOLNA

Dnia 27 października 2022r. uczniowie klasy VIII z naszej szkoły udali się wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 z Kolbuszowej na wycieczkę do Wadowic- miasta rodzinnego Jana Pawła II oraz do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Pierwszym celem wycieczki było odwiedzenie Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie zwiedzali wystawy, na których były przedstawione dzieje Karola Wojtyły-od dzieciństwa, aż po śmierć. Podczas pobytu w muzeum, poznali życiorys i znaczenie tej niezmiernie ważnej postaci dla Polski i świata. Po zakończeniu zwiedzania udali się do bazyliki- Papieskiej Parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, której piękno podziwiali od środka oraz do pobliskiej kawiarn,i gdzie można było spożyć kremówkę- ulubione ciastko Karola Wojtyły.
Po zakończeniu zwiedzania Wadowic udali się w dalszą podróż.  Ta część była bardzo emocjonująca, ponieważ podczas niej poznali historię niemieckiego obozu koncentracyjnego – Auschwitz-Birkenau. Podczas wizyty w tym miejscu, zrozumieli, że nienawiść może doprowadzić do utraty człowieczeństwa. Była to ważna lekcja podczas, której nasunął się bardzo ważny wniosek, że należy kochać i szanować drugiego człowieka.

Klaudia Maciąg