SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM „SANEPIDU” w klasie „0” .

W  dniu 09.06.2022r. w  SP w Trzęsówce odbyło się spotkanie pracownika „Sanepidu”- p. E. Karkut z dziećmi z klasy „0”.

Celem wizyty było przypomnienie, utrwalenie i zaprezentowanie w ciekawy sposób wiadomości na temat : ZASADY  BEZPIECZEŃSTWA NA WAKACJACH w RÓŻNYCH MIEJSCACH [ nad wodą, w górach, w lesie, na ulicy,…] i w różnych sytuacjach [ m.in. wobec nieznanych osób i zwierząt] oraz ZASADY  ZDROWEGO  ŻYWIENIA. Dzieci przypomniały też sobie numery alarmowe i ich zastosowanie, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki ,wysłuchały opowiadania o  niebezpieczeństwie uzależnienia się od gier komputerowych oraz o wartości przyjaźni pt. „Komputerowe królestwo Bobrusia” . Wiersz Jana Brzechwy „ Na straganie” wprowadził dzieci w tematykę o produktach ekologicznych i ich zdrowotnych właściwościach.  Miłą niespodzianką  było otrzymanie nagród za prawidłowe odpowiedzi  oraz poznanie smaku pysznych, zdrowych mufinek z mąki jaglanej.

Dzieci z pewnością na długo zapamiętają taką miłą wizytę , rozmowy z panią Edytą i wiele dobrych rad dotyczących zdrowia .

E.Miroś.