Gala XIX Festiwalu Teatrów

W zimowe niedzielne popołudnie, dnia 16 stycznia 2022 r., na sali widowiskowo – sportowej w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce odbyła się Gala XIX Festiwalu Teatrów. Uroczystość, ze względu na pandemię, zorganizowana została zgodnie z zasadami środków ostrożności i reżimu sanitarnego. Przy ograniczonej publiczności w podniosły  nastrój teatralny wprowadziła zebranych pani Beata Łysik w piosence „Nie pokonasz miłości” z filmu „Wiedźmin”.

Po ciszy, spokoju, radości

Przychodzi coś na co już pora

By strach ufność w miłość odrodził

Potrzebna nam teraz pokora.

Słowami wiersza  Beaty Łysik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzęsówce, pan Krzysztof Wrona, rozpoczął uroczystą Galę Festiwalu i podziękował tym, którzy pozwolili temu festiwalowi zaistnieć, pomimo trudnego dla wszystkich czasu spowodowanego pandemią (prezentacje odbywały się bez udziału publiczności).