XIX Festiwal Teatrów rozpoczęty…

Po części oficjalnej nastąpiły prezentacje przedstawień teatralnych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów ze szkoły w Hadykówce i Ostrowach Tuszowskich.

28 listopada młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w następujących przedstawieniach:

– SP w Hadykówce, „ W świecie bajek Jana Brzechwy”

Opiekunowie grupy: pani Monika Kosiorowska-Puk, pani Monika Dworak

– SP w Hadykówce, „ A czemuż by nie?”

Opiekunowie grupy: pani Agnieszka Magda, pani Lucyna Małek

– SP w Ostrowach Tuszowskich, „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Opiekun grupy – pani Dorota Maziarz

– SP w Ostrowach Tuszowskich, „Królowa Śniegu”

Opiekunowie grupy: pani Alicja Bańka, pani Katarzyna Pszeniczna

– SP w Ostrowach Tuszowskich, „ Obrazki z podwórka”

Opiekunowie grupy: pani Anna Kasak, pani Anna Chmielowiec, pani Teresa Babiarz

W prezentowanych spektaklach nie zabrakło: ciekawych interpretacji, wyszukanych kostiumów, bogatych scenografii, wspaniałej oprawy muzycznej oraz wciąż aktualnych przesłań.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hadykówce  zaprezentowali się w dwóch spektaklach. Młodsi aktorzy „ W świecie bajek Jana Brzechwy” przypomnieli najbardziej znane wiersze poety: „Na Wyspach Bergamutach…”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Kaczka-dziwaczka”, „Kwoka”, „Leń” oraz „Sójka”. Natomiast starsi uczniowie zaakcentowali ważną prawdę życiową – miłość przezwycięży wszystkie przeszkody- można jej oczywiście trochę pomóc.

Grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich przygotowały trzy przedstawienia. Najmłodsza z nich, „ Promyki i słoneczka”, opowiedziała i wyśpiewała historię królewny Śnieżki. Uczniowie klas I – III w baśni „Królowa Śniegu” przyjaźni i miłości przypisali ogromną moc. Natomiast grupa „ Przyjaciele z podwórka” ukazała odwieczną walkę dobra ze złem i oczywiście zwycięstwo dobra, a to za sprawą wrażliwości ludzi i chęci niesienia pomocy innym.

Tym przedstawieniem zakończyła się pierwsza festiwalowa niedziela, niedziela pełna wrażeń, przywracająca piękną teatralną tradycję w naszej miejscowości.

                                                                                         J. Fryc