Witaj majowa jutrzenko!

IMG_9326.JPG

W dniu 30 kwietnia 2021 roku w Szkole Podstawowej w Trzęsówce miała miejsce uroczystość z okazji kolejnej- 230 rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 maja. Tradycją lat poprzednich uczniowie tejże szkoły przygotowali uroczystą akademię. Pod przewodnictwem Pana Dyrektora przed szkołą została wywieszona flaga państwowa oraz został odśpiewany hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy „0” pod kierunkiem Pani Ewy Miroś oraz klasy I i II pod opieką Pani Justyny Urban i Pani Barbary Kaczmarskiej przygotowali część artystyczną, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Najmłodsi uczniowie przedstawili słowem, gestem i piosenką cenną lekcję historii, wzbogacając tym samym swoją wiedzę historyczną. W celu pokreślenia znaczenia i wagi tego Święta uczniowie klas przyszli z wykonanymi podczas zajęć biało- czerwonymi kotylionami .
Po zakończeniu uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor mgr Krzysztof Wrona, który w krótkim przemówieniu przybliżył zebranym znaczenie obchodów tego święta. Podziękował także uczniom i opiekunom za przygotowanie i przedstawienie części artystycznej.

J. Urban
B. Kaczmarska