1. Edukacja zdalna – Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w klasach I – VIII

Zgodnie z rozdziałem 9 „Wewnątrzszkolne zasady oceniania zajęć edukacyjnych w klasach IV – VIII ”, paragrafem 155 punktem 25 „Edukacja Zdalna – Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w klasach I – VIII” Statutu szkoły.

a/ Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym mają charakter przejściowy.

b/ Uczniowie i rodzice uczniów zostają poinformowani o okresie trwania edukacji zdalnej i metodach kształcenia na odległość. Informacje te będą znajdować się na stronie internetowej szkoły w zakładce: edukacja zdalna.

c/ Wszystkie zajęcia realizowane są zgodnie z tygodniowym planem pracy.

d/ Wszyscy uczniowie zobowiązani są do systematycznej pracy zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

e/ Praca uczniów będzie oceniana na bieżąco. Sposoby sprawdzania wiadomości i umiejętności na czas nauki zdalnej ujęte są w aneksach do kryteriów oceniania z poszczególnych przedmiotów.

f/ Uczniowie zobowiązani są do regularnego kontaktu z nauczycielem oraz do odsyłania prac wskazanych przez nauczyciela w wyznaczonym terminie.

g/ Sprawdziany, testy, kartkówki i inne formy aktywności uczeń pisze w wyznaczonym przez nauczyciela terminie i odsyła na podany przez nauczyciela adres e-mail lub w inny sposób ustalony przez nauczyciela. Jeżeli uczeń ma odesłać odpowiedzi na adres będzie wyraźnie każdorazowo to określone – co, do kiedy, na jaki adres. W uzasadnionych przypadkach np. brak Internetu, choroba, praca uczniów może wpłynąć najpóźniej dwa dni po terminie. O zaistniałej sytuacji należy poinformować nauczyciela lub wychowawcę klasy.

h/ Każda kartkówka i sprawdzian muszą zostać zaliczone. Brak zaliczenia pracy pisemnej nauczyciel oznacza jako „0”. Po upływie dwóch tygodni od pojawienia się takiego wpisu w dzienniku, nauczyciel wpisuje w miejsce „0” ocenę niedostateczną.

i/ Uczniowie otrzymują informację zwrotną dotyczącą wykonanego zadania i ocenę pracy.

j/ W przypadku choroby dziecka, uczeń pisze zaległe sprawdziany i nadrabia wszystkie zaległości w ciągu dwóch tygodni. O chorobie dziecka rodzice powinni poinformować wychowawcę klasy.

k/ Przesyłanie przez ucznia prac innych osób lub skopiowanych ( np. z Internetu, od innego ucznia), bez wskazania źródła skutkuje oceną niedostateczną bez możliwości poprawy.

l/ Podczas nauczania zdalnego nauczyciel uwzględnia potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną i zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi.

m/ Progi procentowe ocen pozostają bez zmian.

n/ Klasyfikowanie, promowanie uczniów pozostaje bez zmian.

o/ Przy ustalaniu ocen zachowania uczniów pod uwagę będą brane systematyczność pracy, terminowość odsyłania prac oraz zaangażowanie w pracę zdalną.

p/ O wydzieleniu treści programowych decyduje nauczyciel. Możliwe jest przeniesienie czy też rozłożenie w czasie realizowanych treści, bo wiedza i umiejętności kształtowane są w cyklach edukacyjnych, a końcowy efekt ma być na koniec cyklu.