IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „DEUTSCH MACHT SPASS”

24 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania uczniów kulturą krajów DACHL, motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego w połączeniu z umiejętnościami językowymi oraz wiedzą realioznawczą. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego. W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie zdobył uczeń naszej szkoły Dawid Bujak (III G). Gratulujemy serdecznie Dawidowi tym bardziej, iż zadaniem  uczestników konkursu było wykazanie się nie tylko wiedza realioznawczą, lecz także umiejętnością komunikowania się, prowadzenia dialogu oraz reagowania w języku niemieckim.

 

Brawo Dawid !