XIV POWIATOWY KONKURS POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ

„Wie viele Sprachen du sprichst, sooft bist du Mensch”
“Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem “
Johann Wolfgang Goethe

Jak corocznie 19 marca 2019r. w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej.
Celem konkursu  jest upowszechnianie języków obcych i literatury obcojęzycznej, zachęcanie młodzieży do zdobywania umiejętności językowych oraz rozwijanie swoich pasji. Ocenie podlegała przede wszystkim interpretacja utworu, swoboda i ekspresja wykonania, poprawność językowa oraz pamięciowe opanowanie tekstu.
Uczennice naszej szkoły brały także udział w tym konkursie przedstawiając wiersze w języku niemieckim.. Natalia Mazur z kl. III Gimnazjum zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Natalka pięknie wyrecytowała wiersz wielkiego poety niemieckiego Johanna Wolfganga Goethe „Liebende schreibt” . Świetnie sprawdziły się także uczennice Brygida Czajkowska z kl. III G oraz Kinga Stępień z kl. VIII recytując wiersz Juliana Tuwima „Über Herrn Lalarer”. Wprawdzie dziewczęta nie stanęły na podium, jednakże warto nagrodzić je za odwagę, zapał i własną interpretację utworu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Renata Gaweł