Miło być babcią i dziadkiem

Dnia 5. Lutego 2019 r., tradycją minionych lat, odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość – święto Dnia Seniora. Sala widowiskowo – sportowa zapełniła się licznie zgromadzonymi gośćmi – Babciami i Dziadkami. Na spotkanie przybyli także zaproszeni przedstawiciele społeczności wsi i gminy w osobach: wójt, pan Eugeniusz Galek, ks. proboszcz Stanisław Majda, radni : pan Waldemar Zieliński, pan Andrzej Bujak i pan Piotr Maciąg oraz sołtys, pan Lesław  Lipczyński, przedstawiciele Rady Rodziców w osobach pani Zofii Kraczkowskiej-Magda oraz Justyny Urban

Na wstępie dyrektor szkoły, pan Krzysztof Wrona, serdecznie powitał zgromadzonych gości i złożył Seniorom okolicznościowe życzenia. Z kolei,  po dedykacji pana wójta, lampką szampana wzniesiono toast za zdrowie Dziadków i Babć, odśpiewano zwyczajowe „Sto lat”, po czym  rozpoczął się program artystyczny. Najmłodsze dzieci, oprócz pięknych laurek , ofiarowały Babciom i Dziadkom gorące życzenia zawarte w wierszach i piosenkach. Wiązankę pięknych melodii dla gości zaprezentowali uczniowie zespołu fletowego z kl. V i Konrad Krupa z VI. Uczniowie kl. VIII przedstawili inscenizację „Mamo, umieram …”zachęcając zebranych do patrzenia na świat z dystansem i humorem. Następną dedykacją dla Seniorów był bukiet miłości i uśmiechów w montażu słowno – muzycznym uczniów kl. V. O tym jak ważni i potrzebni są Seniorzy w życiu każdego z nas przypomniały uczennice z kl. VII i III g. Na koniec  podziękowały im za to, że są, że towarzyszą swym wnukom w chwilach smutku, radości i obdarzają dobrocią.Wisienką na torcie uroczystości była kapela Raniżowianie, która skoczną muzyką poderwała Seniorów do tańca. W ten sposób przy herbatce i poczęstunku, na który ciasto upiekła  Rada Rodziców, wszyscy spędzili miło czas. Goście chętnie odwiedziali szkolną izbę pamiątek historycznych wspominając z sentymentem dawne, zamierzchłe czasy. Ten dzień na trwale zapisał się w sercach uczestników święta Dnia Seniora.

E.Wilk