„…Nadziei – by nie opuszczała
Radości – by rozweselała
Miłości – by obrodziła
Dobroci – by zawsze była…”
IMG_6562.JPG

W dniu 21.12.2018 w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszony gość honorowy – ksiądz prałat Tadeusz Kulig. Najpierw dyrektor szkoły, Krzysztof Wrona, powitał wszystkich zgromadzonych na sali. Na samym początku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój klasy i stroik świąteczny. Następnie uczniowie różnych klas przedstawili jasełka. Po odczytaniu Ewangelii związanej z narodzeniem Pana Jezusa, w świątecznym nastroju wszyscy połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Na stołach przykrytych białym obrusem pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz grzybowy, pierogi z kapustą i śliwką, ryba. Na końcu odbyło się wspólne kolędowanie – każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę.

HM