100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W piątek 9.11.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzęsówce świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Akademia pod hasłem „Tobie Śpiewamy Ojczyzno” rozpoczęła się zawieszeniem flagi w asyście sztandarów szkoły. Następnie część artystyczna oficjalnie rozpoczęta przez dyrektora szkoły p. Krzysztofa Wronę odbyła się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy II w prostych słowach piosenek pokazali, na czym polega bycie „małym patriotą”. Chór okolicznościowy, specjalnie przygotowany na ten dzień, przypomniał pieśni patriotyczne, tak bliskie sercu Polaków.

IMG_3623.JPGDokładnie o 11:11 wszyscy uczniowie wzięli udział w biciu rekordu szkół, który polegał na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego. Część muzyczna akademii została wzbogacona recytacją uczennic klasy III gimnazjum. Społeczność uczniowska wzięła czynny udział w obchodach święta poprzez przyłączenie się do programu akademii oraz udział w konkursie klasowym zorganizowanym specjalnie na tę okazję. Pięknie udekorowane sale lekcyjne, przygotowane plakaty i kotyliony świadczyły o dużym zaangażowaniu. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor, a zarazem sponsor konkursu wręczył nagrody zwycięskim klasom.