Powietrze bez śmieci

20180323_090303.jpgKlasy I-III realizowały Ogólnopolski Program ”Powietrze bez śmieci”. Uczniowie na pięciu zajęciach dowiedzieli się co to jest smog, jak się tworzy, jak walczyć ze smogiem, jak smog szkodzi zdrowiu, jak dbać o siebie kiedy jest smog. Na każdych zajęciach uczniowie wraz z nauczycielem przeprowadzali eksperymenty potwierdzające jak smog szkodzi zdrowiu, jak tworzy się smog, jak należy segregować śmieci, badali do czego służy powietrze. Wykonywali także różne prace o tematyce antysmogowej, np. kolaż o recyklingu odpadów, emblematy do teatralnych działań, antysmogowe znaki nakazu i zakazu. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie zaciekawieni i bardzo aktywni.

Na zakończenie programu wykonali transparenty z którymi przeszli korytarzami szkoły z okrzykiem „Precz ze smogiem”. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą na temat zanieczyszczeń powietrza i jego wpływu na zdrowie człowieka. Zgodnie przyznali, że walka ze smogiem jest, trudna i potrwa kilka lat, dlatego dzieci muszą wiedzieć jak zabezpieczyć się przed szkodliwymi działaniami smogu i co mogą robić, aby powietrze było zdrowsze.

Wych. M Jemioła