„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Klasa I realizowała program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Uczniowie uczyli się jak być bezpiecznym, jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy, utrwalali wiedzę o zasadach ruchu drogowego. Na tych zajęciach otrzymali wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy, wykonywali działania praktyczne na fantomach. Uczniowie pracowali w oparciu o książeczki edukacyjne gry i zabawy. Chętnie uzupełniali kolorowanki tematyczne, uczyli się piosenki „Jesteśmy duzi, wiemy już wszystko” o zasadach podczas zabaw w szkole. Uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa utrwalającego wiedzę na temat bezpiecznych zachowań . Na zakończenie programu otrzymali Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Wych. M. Jemioła