JAK W KRAINIE BAJKI

Dnia 05.01.2018r. dzieci z klasy „0” wraz z wychowawcą i opiekunami grupy pojechały na wycieczkę do Nowej Dęby – do Muzeum Bombki Choinkowej firmy Biliński.
Po wejściu na teren muzeum bardzo serdecznie przywitał nas p. przewodnik. Na początku zwiedzania zaprezentował nam ekspozycje choinek ubranych w bombki o różnych kształtach i wielkościach oraz w różnych stylach: amerykańskim, francuskim, wiktoriańskim, skandynawskim, staropolskim . Następnie podeszliśmy pod stanowisko ,gdzie pracownik pokazał dzieciom palnik, którym rozgrzał szkło i dmuchaniem uformował bombkę. Byliśmy też w dekoratorni, gdzie panie – artystki z wielką precyzją malowały ręcznie wzory na bombkach. Największą jednak frajdą były zajęcia warsztatowe, na których każde dziecko samodzielnie malowało wzory klejem i obsypywało bombkę brokatem. Te bombki dzieci otrzymały na pamiątkę do domu. Czas wolny został przeznaczony na zakupy w muzeum , w sklepie z bombkami. Przed wyjazdem odebraliśmy bombki z imieniem dla każdego dziecka ,które zamówiliśmy tydzień wcześniej, zgodnie z Regulaminem Wycieczki.
Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, poznały na niej etapy powstawania produktu, a bombkami z Nowej Dęby ozdobiły choinki w swoich domach.

E.M.