” A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”

IMG_2090.JPG22 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej przy opłatku. Na wstępie wszystkich zebranych na sali przywitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Wrona. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany specjalnie na ten dzień program artystyczny. Klasa „0”  zaśpiewała kolędy i przygotowała recytację, klasa II gimnazjum  inscenizację, która została przepleciona występami poszczególnych zespołów:

-uczennic z klasy IV- Mileny Daraż, Amelii Depy, Oliwii Pliszak i Amelii Kusak, które przy akompaniamencie Wiktorii Bąby, Emilii Muchowskiej i Aleksandry Czajkowskiej zaśpiewały kolędę” A wczora z wieczora”,
– uczniów z klasy V: Patrycji Woźniak, Konrada Krupy oraz uczennicy Mileny Daraż z klasy IV, którym towarzyszyła  z gitarą Julia Wilk z klasy VI
-zespołu fletowego w składzie: Wiktoria Gazda, Michał Krupa, Bartłomiej Światek, Przemysław Magda,
W występach solowych mogliśmy zobaczyć Konrada Krupę oraz Darię Posłuszną, która zakończyła część artystyczną. Kolejnym punktem uroczystego spotkania było rozdanie nagród za stroiki, dekoracje sal i za konkursy redakcji gazetki szkolnej „Perełka”. Wręczenia dokonał dyrektor szkoły, który pogratulował  nagrodzonym uczniom.  Następnie nadszedł czas na połamanie się opłatkiem, które poprzedziła wspólna modlitwa poprowadzona przez zaproszonego gościa ks. Prałata Tadeusza Kuliga. Siedząc przy wspólnym stole wszyscy zachwycali się smakiem potrw przygotowanych przez panie pracujące w kuchni. Na koniec każda klasa zaśpiewała kolędę, a wychowawcy wręczyli uczniom upominki, które czekały pod choinka.