DZIEŃ SENIORA

Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem, a Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce.

28 lutego w naszej szkole odbyła się jedna z DSC_1174.JPGnajważniejszych uroczystości- Dzień Seniora. Zaproszeni na uroczystość Seniorzy licznie przybyli na spotkanie z uczniami. Społeczność szkolna powitała również przybyłych gości- Ks. Prałata Tadeusza Kuliga, Ks. Proboszcza Stanisława Majdę, V-ce Wójta Lesława Budzisza. Program artystyczny przygotowany na część Babć i Dziadków był bardzo urozmaicony. Najmłodsi, oprócz tradycyjnych laurek, ofiarowali moc ciepłych, z serca płynących życzeń i uścisków. Były wierszyki i piosenki. Grupa taneczna FLOW zaprezentowała układy taneczne, które były gromko oklaskiwane przez publiczność. Krótkie inscenizacje w wykonaniu uczniów klasy VI jak i gimnazjalistów wzbudziły uśmiech na twarzach gości. Specjalnie na ten dzień uczniowie klasy I Gimnazjum przygotowali prezentację swojego projektu gimnazjalnego zatytułowanego „Tradycje rodzinne. Kuchnia mojej Babci.” Efektem ich pracy jest broszura z przepisami Babć urozmaicona wywiadami na temat kuchni i smaków dzieciństwa. Uczniowie przygotowali też słodki poczęstunek. Na koniec do tańca zagrała Kapela Raniżowianie.

S. Magda