REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014

Pokaż album: Rekolekcje 2014 W dniach 18-20 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przeżywali wielkopostne rekolekcje szkolne. Czas rekolekcji jest zawsze czasem łaski, którą z ludźmi chce dzielić się Pan Bóg. Jest to także wspaniała okazja, żeby doświadczyć czegoś, co nazywa się nawróceniem. To czas naszego zbliżania się do Pana Boga i bezpośredniego przygotowania do ważnych uroczystości takich, jak Boże Narodzenie czy Święta Wielkanocne. W tym roku z pomocą w przygotowaniu do Świąt Wielkanocy przyszedł nam ks. Łukasz Mariuszyc, wikariusz z parafii pw. Św Stanisława Biskupa w Jaśle. To on poprowadził rekolekcje dla naszej szkoły. Ksiądz Łukasz w bardzo ciekawy, prosty i jasny sposób przekazywał nam podstawowe prawdy dotyczące Pan Boga i naszego życia duchowego. Poprzez wysłuchane nauki rekolekcyjne, spotkania z piosenką, nabożeństwa Słowa Bożego i wreszcie spowiedź świętą mogliśmy się dobrze przygotować do tych najważniejszych świąt w roku.

Ks. Krzysztof Szot